Nikdy sa nevzdávaj

15. júla 2016 | Pridal: Viac

Šťastný to človek, ktorý nikdy nezažil stav, keď prišiel o všetko.  Ale niekedy sa stáva, že človek nemá nikoho a nič a už nevidí žiadnu šancu zvíťaziť. Už preňho nemá zmysel ďalej bojovať.

Je to stav, keď sa človek vzdal všetkého a bez nádeje klesol na samotné dno ľudského utrpenia. Je to strašný stav, keď človek stratil všetku sebaúctu a prestal veriť v hodnoty tohto sveta. Ale vtedy sa netreba vzdať!

Foto: Rudolf Baranovič

Foto: Rudolf Baranovič

Práve vtedy sa v človeku zapne niečo mocné, niečo, čo tam stále driemalo, ale bolo prekryté nánosom  životných kalkulácií, nečestností a neochotou vidieť veci také, aké sú.

Neochotou vidieť a povedať si pravdu. No práve sa to prebudilo! Pochybnosti sa strácajú a ako obrovská sopka vybuchne v človeku taká sila, že ho prenesie cez všetky bariéry a dostane až do cieľa. Každá beznádejná situácia sa dá zmeniť zo sekundy na sekundu.

Preto sa nikdy nevzdávajte.

Kto tú hrôzu raz prekoná, ten vie, že ho už nič nezdolá. Už vie, že sa dokázal dostať aj z tejto šlamastiky. Ohromná sila, ktorú v sebe človek našiel, potom pomáha aj iným. Veď čo nás nezabije, to nás posilní, však? Ak si klesol na dno, tak si získal príležitosť poriadne sa odraziť hore! Nikdy sa nevzdávaj! Nikdy! Nech sa deje čokoľvek.

Autor: Ladislav Pavlík, www.SkolaManazmentu.sk
Foto: Rudolf Baranovič, www.facebook.com/ruiger


obalka

Ladislav Pavlík

O mojom živote nebudú rozhodovať iní

Kniha Ladislava Pavlíka vás povzbudí v ťažkej chvíli, dodá vám energiu a vieru, že aj napriek dočasnej nepriazni osudu dokážete splniť svoje sny a prežiť svoj život podľa vlastných predstáv.

Kniha je určená každému, kto chce spojiť úspech v práci so šťastím svojej rodiny a je zamyslením sa
nad skutočnými hodnotami a zmyslom života.

Knihu si môžte objednať na tel. č.: 0908 772 604 alebo na emailovej adrese knihy@uspesnimanazeri.sk. Cena knihy je 15€ s DPH / kus + poštovné.

Prejsť na objednávku »

Komentáre

Rubrika: Strategický manažment