Netrápte sa viac sezónnosťou

10. novembra 2015 | Pridal: Viac

Zažíva vaša firma „sezónne“ či krízové obdobia? Máte už dosť výkyvov, s ktorými sa zdanlivo nedá nič urobiť? Tak to zmeňte!

Prvá vec, ktorú v tejto situácii musíte urobiť, je jednoduchá, ale veľmi dôležitá. Nikdy neriešte to, čo neexistuje. Aj keď táto rada vyzerá triviálne, boli by ste prekvapený, koľko šéfov sa začne pod vplyvom Jóbových zvestí z médií či od krachujúcich kamarátov správať tak, akoby mal zajtra skončiť svet. Stáva sa, že šéf firmy znervóznie nie preto, že mu čísla skutočne klesajú, ale iba preto, že odvšadiaľ počuje, že už to nie je ono, že to nejde, že všetci krachujú, že sa zatvárajú firmy a je lepšie ísť predávať do supermarketov v Írsku.

Preto sa najskôr musí manažér uistiť, že kríza či sezónnosť naozaj nastala a práve tá mu spôsobuje skutočné problémy. Jedna vec je to, čo píšu bulvárne médiá a rozprávajú politici v televízii a druhá je to, ako sa situácia zrútenej burzy v New Yorku týka prešovského pneuservisu, predaja šiat v Žiline či výroby bagrových lyžíc v Bánovciach. Väčšinou nijako.

Ak je to takto, iba pokračujte v bežnej práci, robte naďalej to, čo robíte bežne a prežijete „krízu“ bez ujmy. Určite nerobte žiadne divoké mimoriadne akcie! Sledujte svoje štatistiky, ktoré sú tým najlepším ukazovateľom vášho stavu, a ak stúpajú, pokračujte v doterajšom spôsobe práce. Ak ste však pocítili krízu skutočne na vlastnej koži a vaše čísla naozaj stagnujú či dokonca mierne klesajú, treba sa naučiť riadiť niekoľkými dôležitými zásadami.

Celý článok si prečítate v knihe Ladislava Pavlíka AKO FUNGUJÚ ÚSPEŠNÉ FIRMY.
Knihu si môžete objednať TU »

Autor: Ladislav Pavlík, www.uspesnimanazeri.sk

Foto: Helena Kurusová

Foto: Helena Kurusová

Foto: Helena Kurusová, www.helenakurus.sk


obalka

Ladislav Pavlík

O mojom živote nebudú rozhodovať iní

Kniha Ladislava Pavlíka vás povzbudí v ťažkej chvíli, dodá vám energiu a vieru, že aj napriek dočasnej nepriazni osudu dokážete splniť svoje sny a prežiť svoj život podľa vlastných predstáv. 

Kniha je určená každému, kto chce spojiť úspech v práci so šťastím svojej rodiny a je zamyslením sa nad skutočnými hodnotami a zmyslom života.

Knihu si môžte objednať na tel. č.: 0908 772 604 alebo na emailovej adrese knihy@uspesnimanazeri.sk. Cena knihy je 15€ s DPH / kus + poštovné.

Prejsť na objednávku »

Komentáre

Rubrika: Strategický manažment