Naozaj potrebujete na podnikanie geniálnu myšlienku?

29. decembra 2016 | Pridal: Viac

Ak rozmýšľate nad tým, že sa stanete novým Henrym Fordom alebo Tomášom Baťom, je to chvályhodné. Zobrať život do svojich rúk je určite správne. Budúci podnikateľ hľadá rady a inšpiráciu na internete, u priateľov, číta motivačné knihy, životopisy slávnych. Ale kde je pravda?

Keď začínajúci podnikatelia hľadajú radu, väčšinou sa dočítajú niečo v tomto duchu:

1. Najprv musíte mať dobrý podnikateľský nápad. To znamená vymyslieť niečo, čo je mimoriadne a nik iný na Slovensku alebo vo vašom okolí na to ešte neprišiel.
2. Musíte mať urobenú perfektnú analýzu trhu. Na to existujú odborníci z rôznych agentúr, ktorí vám s tým ochotne pomôžu. Z toho bude vychádzať váš podnikateľský zámer, ktorý vám posúdi nejaký úradník a samozrejme vaša banka.
3. Dôležité je mať skvelé finančné zabezpečenie. Dnes existuje množstvo služieb finančných inštitúcií – môžete si napríklad s ľahkosťou vybaviť úver pre začínajúcich podnikateľov.
4. Treba prijať perfektných ľudí, najlepšie s veľkou praxou a ochotných svojou tvrdou obetavou prácou podporiť začínajúceho podnikateľa. Dobrou správou je, že keď ich prijmete z Úradu práce, tak dostanete finančnú podporu z nejakého eurofondu určeného na zníženie nezamestnanosti.
5. Prenajmite si kanceláriu na dobrom mieste, najlepšie na hlavnej ulici.
6. Kúpte si poriadny reprezentačný oblek. Tiež potrebujete drahé auto, nezabudnite na luxusné hodinky, dajte si urobiť od odborníkov logo a natlačte aspoň tisíc vizitiek na drahom papieri.
7. Prihláste sa na kurz o reči tela, aby ste vedeli, kde si máte zasunúť ruky, keď s niekým rokujete alebo vystupujete na tlačovej konferencii.
8. Pripojte sa k nejakej veľkej finančnej alebo poisťovacej skupine, aby vás naučili, ako sa podniká. Budete tam mať svoju firmu a už v tridsiatke pôjdete do dôchodku s pasívnym príjmom desaťtisíc eur mesačne. Dôkazom toho, že táto skupina je dobrá je to, že ich šarmantný šéf má nové Ferrari, vlastné lietadlo, zlatý prsteň, majú obrovskú reklamnú kampaň podporenú celebritami a čo je hlavné, tisíce ľudí u nich nechalo svoje peniaze.
9. Urobte si vlastnú veľkú PR kampaň, aby sa každý dozvedel, aký ste úžasný.
10. Myslite pozitívne, vôbec nepochybujte o svojom úspechu, nepočúvajte natvrdlých rodičov a pribrzdených priateľov, ktorí vás odhovárajú od vašich snov. Smelo si zoberte veľký úver a nepochybujte o svojom veľkom úspechu. Vydržte a ten určite príde!
11. Žite vždy na hrane! Iba tak rýchlo zbohatnete. Využite každú medzierku v zákonoch vo svoj prospech. Zákony sú tu pre šikovných, aby ste na tých menej bystrých mohli zarobiť. Bohatý podnikateľ vždy využíva služby právnikov a nikdy nie je prichytený pri trestnom čine.
12. Žite naplno, užívajte si život plnými dúškami, veď žijeme len raz! Neľutujte, čo ste spravili, ale to, čo ste neurobili!

Aj keď som sa veľmi snažil, aby som pri písaní týchto odstrašujúcich bodov neupadol do ironického tónu a vyzeralo to ako seriózny materiál, tak s hanbou priznávam, že už pri bode štyri som to vzdal.

Celý článok si prečítate v knihe Ladislava Pavlíka AKO FUNGUJÚ ÚSPEŠNÉ FIRMY.
Knihu si môžete objednať TU »

Autor: Ladislav Pavlík, www.SkolaManazmentu.sk

Foto: Pavol Kulkovský

Foto: Pavol Kulkovský

Foto: Pavol Kulkovský, www.facebook.com/kulkovskyphotography

Komentáre

Rubrika: Strategický manažment