Je expanzia firmy nebezpečná?

10. marca 2016 | Pridal: Viac

Jeden mesiac máte príjem 200 000, druhý 300 000 a tretí 400 000! Ak rovnako rastie aj váš zisk, je to výborné. Niekedy čísla vyletia do takých hviezdnych výšok, o ktorých sa vám predtým ani nesnívalo. Prudký nárast, teda expanzia, je dôkazom vašej mimoriadnej schopnosti predvídať, plánovať, riadiť, koordinovať a dosahovať tie správne ciele. Avšak dostať firmu hore a potom ju tam aj udržať dokáže len zopár výnimočných manažérov.

Mnoho odborníkov je však toho názoru, že prudký rozmach firmy môže byť nebezpečný, ba až likvidačný. O tento údaj sa opierajú novinári, profesori, burzoví makléri, ba aj politici.

Prehriata ekonomika

Odborníci zaviedli výraz „prehriata ekonomika“, ktorý má symbolizovať veľké problémy, ktoré nastávajú, ak firma alebo štát nestíha s dychom po rýchlom behu do strmého kopca úspechu. Aj bankári sú opatrní, ak vidia, že firma, ktorá žiada o úver, má veľmi rýchly rast. Je zaujímavé, že pre nich je viac riziková firma, ktorá už tretí rok za sebou pravidelne dvíha obrat o 150 % ako tá, ktorá rastie tak „normálne zdravo“, s medziročným nárastom 20 %. Prečo majú tento názor?

Celý článok si prečítate v knihe Ladislava Pavlíka AKO FUNGUJÚ ÚSPEŠNÉ FIRMY.
Knihu si môžete objednať TU »

Autor: Ladislav Pavlík

Foto: Pavol Kulkovský

Foto: Pavol Kulkovský

Foto: Pavol Kulkovský, www.facebook.com/kulkovskyphotography/


obalka

Ladislav Pavlík

O mojom živote nebudú rozhodovať iní

Kniha Ladislava Pavlíka vás povzbudí v ťažkej chvíli, dodá vám energiu a vieru, že aj napriek dočasnej nepriazni osudu dokážete splniť svoje sny a prežiť svoj život podľa vlastných predstáv.

Kniha je určená každému, kto chce spojiť úspech v práci so šťastím svojej rodiny a je zamyslením sa
nad skutočnými hodnotami a zmyslom života.

Knihu si môžte objednať na tel. č.: 0908 772 604 alebo na emailovej adrese knihy@uspesnimanazeri.sk. Cena knihy je 15€ s DPH / kus + poštovné.

Prejsť na objednávku »

Komentáre

Rubrika: Strategický manažment