Budujte a chráňte svoje dobré meno

8. októbra 2015 | Pridal: Viac

Predstavte si, že by ste si mali ísť kúpiť chlieb k pekárovi, o ktorom sa všeobecne klebetí, že má v pekárni myši, bije svoju manželku a chodí domov opitý. Asi by ste si povedali, že takémuto človeku peniaze nedáte a šli by ste si po chlieb niekam inam. Je zaujímavé, že tento pekár možno pečie veľmi kvalitne a dokonca to, čo sa o ňom šíri, vôbec nie je pravda – možno ho iba ohovára konkurencia. Keď sa vám tieto slová raz doniesli do uší, pravdepodobne ho nikdy nenavštívite. Tento príklad potvrdzuje dôležitý fakt – že bez dobrého mena je prežitie firmy ohrozené.

Ako je možné dobré meno vybudovať? Robte PR – Public Relations! Ak ste niečo dobré zorganizovali, postavili, predali alebo niekomu pomohli, uistite sa, aby sa o tom dozvedeli tí správni, t.j. pre vás dôležití ľudia. Hovorte o tom tak, aby potom uznanlivo kývali hlavou so slovami: „Fíha, títo sú naozaj dobrí!“ Podmienkou je, že to musí byť pravda. To sú veci, ktoré vníma jeho okolie pozitívne a práve to treba dávať najavo. Prečo? Dôvodov je hneď niekoľko.

Celý článok si prečítate v knihe kolektívu autorov HCA Slovakia KĽÚČ K ÚSPEŠNEJ FIRME.

Knihu si môžete objednať TU »

Autor: Ladislav Pavlík, www.uspesnimanazeri.sk

Foto: Mária Švarbová

Foto: Mária Švarbová

Foto: Mária Švarbová, www.mariasvarbova.com


obalkaLadislav Pavlík

O mojom živote nebudú rozhodovať iní

Kniha Ladislava Pavlíka vás povzbudí v ťažkej chvíli, dodá vám energiu a vieru, že aj napriek dočasnej nepriazni osudu dokážete splniť svoje sny a prežiť svoj život podľa vlastných predstáv. 

Kniha je určená každému, kto chce spojiť úspech v práci so šťastím svojej rodiny a je zamyslením sa nad skutočnými hodnotami a zmyslom života.

Knihu si môžte objednať na tel. č.: 0908 772 604 alebo na emailovej adrese knihy@uspesnimanazeri.sk. Cena knihy je 15€ s DPH / kus + poštovné.

Prejsť na objednávku »

Komentáre

Rubrika: Strategický manažment