Ak neriadite svoj život vy, vôbec sa vám nemusí páčiť, ako vám ho budú riadiť iní.

23. septembra 2012 | Pridal: Viac

Človeku môže ublížiť iba taká oblasť, nad ktorou stratil kontrolu. Buď vy máte svoj život pod kontrolou, alebo život kontroluje vás. Keď neriadite svoj život vy, tak sa vám vôbec nemusí páčiť to, ako vám ho budú riadiť iní.

Preto nikdy nepovedzte „ja za to nemôžem“, aj keď sa to niekedy tak veľmi žiada. Vždy porozmýšľajte, ako ste vy svojou činnosťou alebo nečinnosťou prispeli k tomu, čo teraz máte a čo vy so svojou situáciou urobíte.

Nečakajte pokiaľ sa iní zmenia k lepšiemu, či budú konať vo váš prospech. Môžu sa zmeniť, ale nemusia, môžu vám pomôcť a môžu sa na vás aj vykašľať. Nečakajte a radšej vy vezmite život do svojich rúk a konajte sami.

Nikdy sa nevyhovárajte na iných, na okolnosti či osud. To je to najhoršie, čo môžete urobiť. Výroky typu „ja nemôžem za to, čo sa mi stalo, to mi určite spôsobili iní“ vychádzajú nielen zo slabosti človeka ale  hlavne z jeho nevedomosti, z neznalosti života.Ak nerozumiem životu, neviem ho mať. A „život“ mi začne ubližovať. Ak do negramotného človeka s dáždnikom ruke v búrke udrie blesk, bude vám určite hovoriť o vyššej moci, zlom osude či náhode, ktorá sa mu stala.

Každou takouto výhovorkou neuveriteľne oslabujete svoju moc. Lebo vaše výroky o vás majú nad vami najväčšiu moc. Ako o sebe uvažujete, taký ste. Nie lepší ani horší, krajší ani škaredší.

Za svoj život, každý zodpovedá sám. A do tej miery si ho môžete urobiť dobrý, do akej mu rozumiete a dokážete zaň niesť zodpovednosť.

Komentáre

Rubrika: Strategický manažment