Chcete byť šťastný? Tak nebuďte nešťastný!

22. júna 2016 | Pridal: Viac

Všimli ste si, že ak ste nešťastný, tak sa všetko deje presne naopak, ako potrebujete? Je to nepríjemná vec, ale tento svet už raz tak funguje: ak ste smutný či nešťastný, práve vtedy všetko to, čo nechcete zažiť, smeruje priamo na vás. Problém za problémom, nešťastie za nešťastím, to všetko si priťahujete ako na bežiacom páse. Ak ste padli dole, ešte len vtedy sa začnú diať zlé veci.

Potrebujete poriadne zabrať, lebo máte veľmi veľa práce a presne vtedy tí dobrí zamestnanci dávajú výpoveď a odchádzajú. A na ich miesto prichádzajú iba lenivci. Potrebujete súrne peniaze na DPH či výplaty a presne vtedy sa dobré objednávky zrušia. Namiesto nich prichádza pokuta po hĺbkovej daňovej kontrole. Nemáte chuť sa s nikým hádať, ale hneď ráno sa dobre posekáte s manželkou a následne v práci so spoločníkom kvôli nejakej malichernosti.

Na mieste, ktoré ste už mnohokrát preleteli autom je odrazu na ceste jama, vy ju trafíte, rozhasíte si tam geometriu, rozseknete jedno koleso (samozrejme to s tou novou gumou) a disk sa vám zmení na vajce. A ako bonus vás presne na tomto mieste šokujú policajti zmeraním rýchlosti s „odmenou“ 500 €.

A ak sa aj rysuje nejaký skvelý obchod, tak práve ten klient, s ktorým ste chceli mať dôležitú schôdzku, ju odrazu zruší a už nemá na vás čas. To už nemáte slov. „Keď sa darí, tak sa darí!“ poviete si s iróniou, naštvaný a nešťastný. A prídete k presvedčeniu, že ste asi prekliaty a všetko, na čo siahnete sa zmení na problém.

 

Foto: Jana Kvaltínová

Foto: Jana Kvaltínová

Ak ste nešťastný a emocionálne na dne, tak to, čo nechcete mať, ide k vám a to, čo mať chcete, sa od vás vzďaľuje. Ak do miestnosti, v ktorej je veľa ľudí, vstúpi nešťastný človek, aj jeho kroky budú smerovať k ľuďom, ktorí sú smutní, nešťastní a nahnevaní.

Ak ste veľmi vážny alebo smutný, všetko beriete tragicky a zo života už vôbec nemáte hru a zábavu, tak sa všetky veci budú diať presne naopak, ako chcete.

Čo spraviť, aby ste to otočili?

Nečakajte, pokiaľ sa iní ľudia spamätajú a rozhodnú sa urobiť vás šťastným. To by ste sa načakali! Musíte zobrať život do svojich rúk a sám sa rozhodnúť byť šťastný a úspešný. Vy musíte mať vysokú emóciu a aj sa v nej udržať. Ak nechcete byť nešťastný, tak buďte šťastný. Tak či onak, je to len vaše rozhodnutie.

Tí, čo sa smejú a tešia zo života, tí k sebe priťahujú dobré veci.

A darí sa im! Samozrejme, musia mať aj vedomosti, byť zodpovední a vedieť dobre riadiť svoj život a prácu iných, ale predsa, emócia rozhoduje. Práve o takýchto ľuďoch sa hovorí, že všetko, na čo siahnu, sa im podarí. Ľudia s vysokou emóciou k sebe priťahujú veci, ktoré si želajú a sú priam magnetom na úspech. Im sa sami hlásia dobrí zákazníci, prichádzajú k nim dobrí zamestnanci a peniaze k nim prúdia akosi automaticky. Problémy, úrazy, neplatiči či zlí ľudia sa im väčšinou vyhýbajú.     

Preto sa usmejte! Možno je to trochu ťažké, ak ste sa týždne trápili. Možno sa do toho na začiatku budete musieť trochu aj donútiť. Možno to nie je úplne úprimné, ale to nevadí, len vydržte. Zmení sa to s vaším prvým úspechom. Začnite sa usmievať! Rozdávajte radosť. Chváľte iných. Začnite sa zaujímať o svoje okolie a pýtať sa, ako môžete pomôcť. A vydržte! Dodržte správne poradie. Najprv musí byť úsmev a váš záujem o okolie, až potom sa dostaví úspech. Naopak – najprv mať úspech a až potom sa začať usmievať – to funguje len málokedy a chce to obrovskú drinu.

Máte problém? Zasmejte sa na ňom!

Autor: Ladislav Pavlík, www.SkolaManazmentu.sk
Foto: Jana Kvaltínová, www.janakvaltinova.blogspot.sk

 

Komentáre

Rubrika: Relax