Pri veľkom človeku žijú veľkí ľudia. Pri malých ľuďoch zostávajú malí ľudia.

23. septembra 2012 | Pridal: Viac

Šikovní ľudia si vedia vytvoriť priestor. Nielen ten fyzický, ale aj duševný.

 

Môžu mať veľký dom, firmu, či veľkú kanceláriu. Venujú sa športom, jazykom, ovládajú prácu na PC,na svoju robotu sú skvelí experti a sú šikovní aj v domácich „kutilských“ prácach.  Nesedia stále vo svojom bydlisku, ale cestujú po krajine a do zahraničia.Sú doma aj v Ríme, Paríži či Budmericiach. Komunikujú s veľkým svetom. Často riadia veľa ľudí a priamo či nepriamo ovplyvňujú životy mnohých podriadených a ich príbuzných. Veľkosť človeka sa dá z tohoto pohľadu určiť aj veľkosťou „územia“, ktoré on ovplyvňuje alebo priamo riadi svojou aktivitou. A vytvoriť pre seba veľký priestor je veľká schopnosť.

 Ale tí najväčší ľudia dokážu vytvárať priestor nielen pre seba.  Tí najväčší dokážu vytvárať priestor aj pre tých, ktorí sú okolo nich.  Vytvoriť a ochrániť priestor pre iných ľudí je tá najväčšia schopnosť veľkých ľudí. Dopriať iným BYŤ niekým alebo niečím je obrovská vlastnosť. Aj preto od malých a závistlivých ľudí, obdivujúcich iba svoje obrovské ego, schopní ľudia odchádzajú. Naopak, pod veľkým človekom rastú a zostávajú veľkí ľudia.

Veľký šéf ma vždy veľkých podriadených. Pod jeho vedením zvládajú stále väčšie a väčšie veci. Stíhajú stále zložitejšie úlohy. Získavajú stále väčšie právomoci. Rastú ľudsky aj odborne. Ľudia v okolí veľkého človeka zaberajú vďaka nemu stále väčší a väčší priestor. A jeho vlastný priestor rastie spolu s nimi.

Veľký človek nežiarli na úspechy ľudí vo svojom okolí. Dopraje im rast a víťazstvo a je šťastný, že sa im darí. Veľkého človeka spoznáte podľa toho, že vždy dopraje Bytie ľuďom okolo seba.

Aj okolo vás  je určite niekto, kto sa vďaka vám stal väčším človekom.

Komentáre

Rubrika: Personalistika